Zöhre KARA

ZÖHRE KARA KİMDİR?

Vehbi Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı/Erken Çocukluk Eğitimi Meslek Dalından (2015) mezun olup Açelya Anaokulunda 1 yıl staj deneyimi olmuştur.
2017-2019 yılları arasında Çağ Üniversitesi ön lisans Çocuk gelişimi ve Eğitimi Bölümünü Onur ve Yüksek Onur Dereceleri ile tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Çocuk gelişimi Lisans ve Eskişehir Üniversitesi Sosyoloji Lisans öğrenimine devam etmektedir. Aynı zamanda Montessori Akademi tarafından düzenlenen Montessori Eğitmenlik Eğitimine de devam etmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Öğreticiliğini almıştır.
Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi tarafından düzenlenen Oyun Terapisi eğitim proğramına katılmıştır.
Pınar Kaya Gelişimsel ve Psikolojik Aile Danışma Merkezi tarafından Çocuk merkezli Oyun Terapi Uygulayıcı Eğitimi almıştır.
Pedagog Ramazan Şimşek tarafından Çocuk Resimlerinin Psiko -Pedagojik Analizi eğitimini , Murat Moroğlu tarafından ‘‘Bir Bavul Kitap Nitelikli Çocuk Edebiyatı’’ Konulu Yaratıcı Drama Atölyesi, Doç .Dr. Yavuz Samur tarafından Eğitimde Oyun, Oyunlaştırma, Eğitsel Oyun Tasarımı ve Oyun Dostu Öğretmen eğitimi ve Dr. Bülent Tansel tarafından Çocuğun Cinsel İstismarında Psiko – Sosyal Yaklaşımlar Eğitimi almıştır.
YAPTIĞI ÇALIŞMALAR
Bütünleştirilmiş Cinsel Eğitim ve Yaratıcı Drama Atölyeleri
Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleri
Gelişimsel Oyun Atölyeleri
Çocuklara Masal Saatleri